Obrazy na płótnie i fototapety na ścianę – kreatywna dekoracja w twoim mieszkaniu

Dwa obrazy
Najłatwiej jest dobierać wzory obrazów i tapet tak, by korespondowały one z wystrojem wnętrza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chcesz odświeżyć wystrój swojego mieszkania, ale nie masz pomysłu, jak to zrobić? Znakomitym rozwiązaniem są obrazy na płótnie lub fototapety na ścianę: są dostępne w niezliczonych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy może znaleźć idealną dekorację dla siebie.

  1. Fototapety na ścianę – wygodne i praktyczne
  2. Obrazy na płótnie: klasyczne i ponadczasowe
  3. Dobór wzornictwa do wystroju wnętrza
  4. Kolorystyka pomieszczenia a barwy na obrazie

Fototapety na ścianę – wygodne i praktyczne

Fototapety to sposób na szybkie i efektowne odświeżenie wystroju domu lub mieszkania. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ ściana pokryta fototapetą jest odporna na zabrudzenia i blaknięcie pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, a także łatwa do utrzymania w czystości. Ponadto, zdjęcie takiej dekoracji i nałożenie nowej jest dużo łatwiejsze, niż odmalowanie całego pomieszczenia. Dlatego fototapeta na ścianę świetnie sprawdzi się w miejscach takich, jak pokój dziecięcy, kuchnia czy łazienka.

Obrazy na płótnie: klasyczne i ponadczasowe

Dopasowane do wystroju obrazy na płótnie to idealny sposób na zwieńczenie aranżacji w każdym wnętrzu. Dostępny jest ogromny wybór wzorów, kolorów i motywów: między innymi reprodukcje słynnych obrazów, pejzaże, grafiki, mapy, malarstwo figuralne i abstrakcyjne, fotografie i panoramy miast. Możesz też zdecydować się na zakup płótna, na którym będzie wydrukowane zrobione przez ciebie zdjęcie lub autorski obraz.

Dobór wzornictwa do wystroju wnętrza

Najłatwiej jest dobierać wzory obrazów i tapet tak, by korespondowały one z wystrojem wnętrza. Przykładowo, w nowoczesnym i minimalistycznie urządzonym apartamencie świetnie sprawdzi się nocna panorama miasta, czarno-białe fotografie lub sztuka abstrakcyjna. Natomiast do kuchni w stylu śródziemnomorskim lepiej będą pasowały włoskie pejzaże albo klasyczna martwa natura. Czasami dobre rozwiązanie stanowi też wykorzystanie kontrastów: na przykład reprodukcja barokowego obrazu w surowym, loftowym wnętrzu z dużą ilością metalu i betonu.

Kolorystyka pomieszczenia a barwy na obrazie

Tutaj również można działać na zasadzie harmonii lub kontrastów. Dobrym przykładem jest umieszczenie mocnego akcentu kolorystycznego w monochromatycznym wnętrzu w odcieniach szarości – taka dekoracja będzie znakomicie wybijać się na tle aranżacji i dodatkowo podkreślać jej minimalizm. Natomiast w pomieszczeniach urządzonych z większym przepychem i dużą ilością kolorów warto jest umieszczać obrazy i fototapety, których barwy harmonizują (przynajmniej częściowo) z odcieniami obecnymi we wnętrzu.


Materiał partnera zewnętrznego