Babeczki sprawdzają się na każdą okazję. Można je zjeść na lunch, na deser czy na podwieczorek. Tak naprawdę to nie trzeba nawet szukać powodu, aby po nie sięgnąć. Można je przygotować z dowolnych składników, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami. Ogranicza nam praktycznie wyłącznie nasza wyobraźnia. Jeśli chcemy zjeść coś słodkiego i smacznego, bez konieczności udawania się do pobliskiego sklepu czy piekarni, to warto zrobić babeczki samodzielnie. Z całą pewnością nie zajmie to wiele czasu ani nie sprawi większych trudności.
Przepis na babeczki marchewkowo-budyniowe
Marchewka jest słodkim warzywem, które sprawdzą się wyśmienicie zarówno w daniach wytrawnych, jak i w wypiekach. Każdy chyba słyszał o cieście marchewkowym, które podbiło serca tysięcy osób. Uwielbiają po nie sięgać dzieci i dorośli. Marchewka może też posłużyć do wykonania wybornych babeczek. Na rynku dostępna jest nawet gotowa masa na babeczki marchewkowe, dzięki czemu ich przygotowanie jest banalnie łatwe i szybkie. Oprócz opakowania babeczek marchewkowych potrzebne będą nam do ciasta dwa jaja, ¾ szklanki oleju i 1/3 szklanki wody. Nadzienie zrobimy z gotowego opakowania kremu na karpatkę, ¼ kostki masła, dwóch szklanek mleka i 50 g likieru.
Wykonanie: do opakowania babeczek marchewkowych należy dodać jaja, olej i wodę, po czym wymieszać wszystko, aż do zyskania gładkiej masy. Wlewamy ją do papilotek/form do muffinek, po czym wstawiamy je do piekarnika nagrzanego do temperatury 180 st. C na 20 minut. Krem na karpatkę mieszamy z niedużą ilością mleka, resztę mleka gotujemy i wlewamy do niego rozprowadzony proszek, gotując i mieszając przez chwilę. Ostudzony krem należy zmiksować z masłem, po czym dodać likier. W przestygniętych babeczkach należy zrobić dziurki, które nadziejemy powstałym kremem.
Rabarbarowe babeczki na raz
Wystarczy kupić gotowe opakowanie ciasta na babeczki, aby móc przygotować wyborne wypieki w domowym zaciszu. Potrzebne będą nam do tego jeszcze dwa jajka, połowa szklanki oleju i połowa szklanki mleka. Za nadzienie posłużą nam rabarbar i brązowy cukier – trzy łodygi i dwie łyżki.
Wykonanie: w misce umieszczamy mleko, olej, jajka i opakowanie ciasta na babeczki. Całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania gładkiej masy. Następnie przechodzimy do obrania i pokrojenia w cienkie plasterki rabarbaru. Obsypujemy je cukrem, po czym wrzucamy do miski z ciastek i ponownie mieszamy całość. Gdy wszystkie składniki się połączą, można przelać ciasto do papierowych papilotek czy foremek do muffinek. Ważne jest to, aby wlewać ciasto do ¾ wysokości foremki. Tak przygotowane foremki z ciastem umieszczamy w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 st. C i pieczemy przez 20 minut lub dłużej, aż do zarumienienia. W celu sprawdzenia, czy babeczki są już gotowe, należy je delikatnie nakłuć patyczkiem. Jeśli będzie wilgotny, należy je jeszcze przez chwilę piec. Takie babeczki można dodatkowo udekorować i wzbogacić ich smak o jakieś dodatki, ale nie jest to konieczne. Same w sobie są przepyszne, gdyż rabarbarowe nadzienie spełnia swoje zadanie.
Materiał partnera zewnętrznego