Jesienią, gdy jeszcze oczekujemy na sezon grzewczy, oraz zimą, gdy za oknem panują siarczyste mrozy, każdy z nas poszukuje okazji, by się nieco ogrzać. Niektóre lokale nie dają możliwości dostatecznego dogrzania, pomimo obecności pieca centralnego ogrzewania, a niektóre w ogóle nie posiadają żadnej instalacji grzewczej. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest grzejnik olejowy.
Kiedy przyda się mobilny grzejnik?
Bywają miejsca, które latem nie prezentują się wcale najgorzej pod względem ciepła wewnątrz. Są to na przykład wszelkie kontenery i blaszane budki, które często służą sprzedawcom na targach i bazarach. To również wszelkie wolnostojące budki dozorców i stróżów nocnych, w których po prostu nie ma możliwości zainstalowania centralnego ogrzewania. Bywają również stare budynki, na przykład kamienice czy drewniane chałupy, w których nie zainstalowano dotychczas dogodnego dla mieszkańców systemu i których wnętrze ogrzewa się piecem kaflowym. Takich miejsc, wbrew pozorom, jest mnóstwo. Warunkiem, aby można było tam postawić grzejnik olejowy, jest obecność dostępu do sieci elektrycznej, a z tym już w większości przypadków nie ma większego problemu.
Zalety grzejnika elektrycznego
Grzejnik olejowy to bardzo łatwy do kupienia, przeniesienia i podłączenia system dodatkowego dogrzewania. Raczej nie powinien on służyć jako jedyne źródło ciepła w mieszkaniu lub większym lokalu. Jest na to nieco zbyt mało wydajny. Przy mocy około 1500 W może też generować spore zużycie prądu, gdyby chcieć go traktować jako jedyne stałe źródło ogrzewania całego budynku murowanego. Tego rodzaju grzejniki traktuje się więc jako awaryjne źródło ciepła lub do dogrzewania niewielkich pomieszczeń. Sprawdzają się, gdy trzeba dogrzać wnętrze sklepu lub restauracji albo dostawić dodatkowe źródło ciepła w łazience, która w wielu mieszkaniach jest dość chłodnym pomieszczeniem. Może też sprawdzić się jako dogrzewanie pokoju niemowlęcego – taki grzejnik ustawiony na niewysoką temperaturę jest stosunkowo bezpieczny, nawet przy dotknięciu.
Warto mieć grzejnik w domu!
Zawsze warto mieć w domu dodatkowe źródło ciepła, podobnie jak wentylator na upalne dni. Oczywiście nie ma potrzeby, by korzystać z grzejnika olejowego przez cały czas. Zapewnia on jednak szybko nagrzewające się, efektywne źródło ciepła. Daje możliwości regulacji temperatury oraz funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem. To urządzenia bardzo wydajne i naprawdę mało awaryjne. Mogą posłużyć nam wiele lat, nawet gdy będą eksploatowane codziennie po wiele godzin!
Zimą każdy potrzebuje ciepła!
Zdecydowanie najlepszym źródłem ciepła w domu jest ogrzewanie centralne, rozchodzące się równo po całym wnętrzu i nieuciekające przez nieszczelne okna i drzwi. Jednak nie w każdych warunkach jest możliwość, a przede wszystkim potrzeba, by taki piec montować. Wiele budek targowych czy stróżówek obywa się w zupełności bez jakiegokolwiek ogrzewania latem. Zimą natomiast do ogrzania kilku metrów kwadratowych powierzchni w zupełności wystarcza grzejnik elektryczny. Nie dajmy się chłodowi zimą. Nie ma sensu marznąć w swoim miejscu pracy czy w niedogrzanym mieszkaniu, skoro za niewielką kwotę można zakupić takie awaryjne, wygodne i proste w użyciu urządzenie grzewcze!
Materiał partnera zewnętrznego