Skutków ubocznych tradycyjnej liposukcji jest wiele i często stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Czy istnieje skuteczna alternatywna dla tak inwazyjnego zabiegu? Tak! Jest nią kriolipoliza. Poznaj, na czym polega.
Liposukcja wymaga działania chirurgicznego i zwykle jest swojego rodzaju operacją, przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Z tego tytułu to niezwykle inwazyjna metoda pozbywania się niechcianego tłuszczyku. Dodatkowo, niesie za sobą szereg możliwych powikłań: tych natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Po zabiegu mogą pojawić się nieestetyczne grudki lub dołki, blizny czy znamiona. Bywa, że chirurgiczne odsysanie tłuszczu prowadzi do powstania zakrzepów, skutkuje brakiem czucia w danej partii ciała czy jest obarczone dużym ryzykiem infekcji pozabiegowych.
Alternatywna liposukcja: kriolipoliza
Dla tak agresywnej metody istnieje alternatywa w postaci bezpiecznego zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest kriolipoliza. Warszawa, Wrocław czy inne miasta pełne są placówek, gdzie możesz uzyskać profesjonalną pomoc czy skonsultować się ze specjalistą, który odpowie na twoje pytania. W wielu tych miejscach możesz umówić się uprzednio na bezpłatne konsultacje, podczas których dowiesz się, czy to zabieg dla ciebie.
Na czym polega kriolipoliza?
To miejscowe wymrażanie komórek tłuszczowych, wykorzystujące działanie zimna. Problematyczne partie ciała poddawane są działaniu -5 stopni Celsjusza, a w efekcie – zostaje usunięta tkanka tłuszczowa wraz z zbędnymi produktami metabolicznymi.
Do wybranej części ciała nakierowuje się strumień zimna za pomocą dyszy, która wychładza dany obszar. Zabieg wiąże się z lekkim dyskomfortem, ale nie jest bolesny.
Jakie efekty można uzyskać?
Rezultaty bywają zdumiewające. W krótkim czasie, za pomocą serii zabiegów, jesteśmy w stanie pozbyć się nawet 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. A taki efekt utrzymuje się około sześciu miesięcy.
O czym pamiętać?
Przed wykonaniem kriolipolizą, weź pod uwagę następujące czynniki:
- Czas – dla uzyskania pożądanego efektu, może ci być potrzebna seria zabiegów
- Obrzęk i zasinienie – występują po wykonaniu zabiegu
- Przeciwskazania – nie można wykonywać zabiegu w trakcie ciąży, a także w chorobie nowotworowej, epilepsji czy cukrzycy
Materiał partnera zewnętrznego