Z każdym zabiegiem, któremu planujemy się poddać, wiążą się pewne obawy. Obawy te dodatkowo potęguje niewiedza na temat procedury zabiegu. Decydując się na przeszczep włosów, warto wiedzieć jak wykonywany jest ten zabieg oraz jaką metodę przeszczepu włosów najlepiej wybrać.
FUE – najlepsza metoda przeszczepu włosów
Nowoczesną i najbardziej polecaną metodą przeszczepu włosów jest transplantacja metodą FUE – Follicular Units Extraction. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przypadku pacjentów borykających się z problemem łysienia czy przerzedzonych włosów. Przeszczep włosów FUE znajduje także szerokie zastosowanie wśród pacjentów, którzy utracili część włosów w wyniku chemioterapii. Niewątpliwymi zaletami przeszczepu włosów tą metodą jest:
- bezbolesność – zabieg nie jest wykonywany przy użyciu skalpela, ale dla komfortu pacjenta podawane jest miejscowe znieczulenie,
- krótki czas gojenia – rekonwalescencja po zabiegu trwa zazwyczaj jedynie kilka dni,
- brak widocznych blizn w okolicy dawczej – dzięki braku nacięć,
- brak konieczności wizyty kontrolnej po wykonaniu zabiegu.
Przeszczep włosów – jak wygląda?
Przeszczep włosów to zabieg wykonywany w medycynie bardzo często, choć ciągle wiedza pacjentów na temat popularnych metod przeszczepu włosów i procedury zabiegu jest znikoma. Rozważając decyzję poddania się zabiegowi przeszczepu włosów, wielu pacjentów zastanawia się, jak przebiega transplantacja włosów. Zazwyczaj obejmuje ona następujące etapy:
- aplikacja znieczulenia miejscowego,
- wyznaczenie okolicy dawczej oraz okolicy biorczej, czyli miejsc, z których mieszki włosowe mają zostać pobrane oraz w które mają być przeszczepione,
- wykonanie zdjęć do celów prowadzenia dokumentacji medycznej,
- zgolenie włosów w miejscu dawczym do długości 2-3 milimetry,
- pobranie mieszków włosowych – w tej fazie zabiegu pacjent zazwyczaj kładzie się na brzuchu. Mieszki włosowe bezpośrednio po pobraniu umieszczane są w niskiej temperaturze, która eliminuje ryzyko ich obumarcia,
- założenie opatrunku na okolicę dawczą,
- znieczulenie okolicy biorczej,
- wszczepienie pobranych mieszków włosowych – pacjent może zmienić pozycję na siedzącą,
- nałożenie na skórę specjalnej maści.
Całość zabiegu przeszczepu włosów trwa zazwyczaj od 2 do 8 godzin, w zależności od wielkości obszaru, który poddany zostaje zabiegowi.
Przeszczep włosów – gdzie wykonać?
Skuteczność przeszczepu włosów metodą FUE w dużej mierze zależna jest od doświadczenia i umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg. Jego zręczność wpływa bowiem na ryzyko uszkodzenia pobieranych mieszków włosowych. Warto więc wybrać specjalistę w tej dziedzinie, takiego jak np. znany i ceniony wśród pacjentów dr Piotr Turkowski.
Dbałość o wygląd to ważna sprawa. Istotnym jego elementem są włosy. Przeszczep włosów jest zabiegiem, na który coraz częściej decydują się osoby wzmagające się z łysieniem czy przerzedzonymi włosami. Znajduje on także rekomendację wśród lekarzy.
Materiał partnera zewnętrznego