Gabinety kosmetyczne oferują obecnie szereg zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Dlaczego w takim razie warto zainteresować się akurat mezoterapią mikroigłową? Ponieważ trudno znaleźć podobną kurację, która gwarantowałaby równie efektywne działanie zastosowanych preparatów kosmetycznych. A to zresztą nie jedyna zaleta tego zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa wyróżnia się przede wszystkim tym, że podczas krótkiej wizyty w gabinecie możliwe jest wprowadzenie preparatu kosmetycznego, z którego skóra absorbuje nawet do 90% składników odżywczych. I co najważniejsze, nie ma tu mowy o jakiejkolwiek interwencji chirurgicznej. Metoda ta charakteryzuje się tym, że nie tylko jest sterylna i całkowicie bezpieczna, ale też pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Natomiast efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Działanie i przebieg kuracji
Do wykonania mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się urządzenie ze sterylnymi, jednorazowymi igiełkami, których długość można dodatkowo regulować. Pozwala to na wprowadzenie preparatu kosmetycznego na odpowiednią głębokość, z pominięciem zewnętrznej bariery naskórka – przez kilka tysięcy mikrokanalików, powstałych podczas zabiegu. Ponadto, po wykonywaniu mezoterapii mikroigłowej, w obszarze zabiegowym pojawiają się często minimalne mikrourazy. I jest to działanie jak najbardziej pożądane, gdyż skóra zostaje wtedy również pobudzona do intensywnych procesów regeneracyjnych. Co więcej, wzmaga się produkcja kolagenu i elastyny.
Chociaż mezoterapię mikroigłową można wykonać profilaktycznie, jako jednorazowy zabieg pielęgnacyjny, najlepsze rezultaty uzyskuje się po pełnej kuracji kosmetycznej w gabinecie. Zazwyczaj składa się ona z 3-4 spotkań, podczas których można zastosować różnego rodzaju preparaty ze składnikami aktywnymi. Jeżeli zaś chodzi o same efekty mezoterapii, warto wspomnieć m.in. o poprawie jędrności i elastyczności skóry, ograniczeniu wydzielania sebum, wymodelowaniu konturów twarzy czy redukcji zmarszczek mimicznych i statycznych. Co więcej, takie zabiegi znajdują nawet zastosowanie u osób, które walczą z cellulitem.
Przed i po, czyli istotne zalecenia
Niestety, nie każda osoba może skorzystać z mezoterapii mikroigłowej. Przystąpienie do kuracji wykluczają istotne przeciwwskazania, m.in. ciąża i czas karmienia piersią, choroby krwi, podatność na alergie skórne, cukrzyca, trądzik różowaty oraz skłonność do bliznowacenia. Co więcej, z mezoterapii mikroigłowej nie będą mogły skorzystać osoby, u których stwierdzone zostaną liczne teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne) lub miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne, w tym opryszczka w stanie aktywnym).
Wykonanie tej kuracji pielęgnacyjnej wiąże się też z koniecznością przestrzegania wielu zaleceń pozabiegowych. Przykładowo: Co najmniej przez tydzień po wizycie w gabinecie nie należy m.in. korzystać z sauny, basenu, peelingów, depilacji oraz intensywnych ćwiczeń. Natomiast zaleca się stosowanie preparatów o intensywnym działaniu regenerującym i nawilżającym oraz kremów z wysokim filtrem SPF (30 lub 50).
Dodatkowe informacje, zarówno o efektach mezoterapii igłowej, jak i zaleceniach pozabiegowych, są dostępne na Qclinique.pl.