Myślisz o rzuceniu palenia? Lepiej przejdź do działania

wypalone papierosy
Dietetyk pełni nieocenioną rolę w ustaleniu prawidłowego planu żywieniowego, aby rzucenie palenia nie spowodowało u Ciebie przyrostu masy ciała | fot.: pixabay

Rzucenie palenia to bardzo trudne wyzwanie zwłaszcza dla osób, które mierzą się z nałogiem od wielu lat. Pamiętaj o tym, że palenie niszczy Twoje zdrowie i może doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji. Nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo i jak najszybciej skończ z papierosami. Dzięki temu poprawisz swoją kondycję, zadbasz o prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pozostawisz więcej pieniędzy w domowym budżecie. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na uwolnienie się od nikotyny.

Przede wszystkim tabletki

Korzystnym wyborem będą dla Ciebie sprawdzone tabletki. Zakup Recigar w aptece internetowej i zapewnij sobie właściwe efekty przeprowadzanej kuracji antynikotynowej. Recigar pomaga:

  • odzwyczaić się od tytoniu,
  • zmniejszyć głód nikotynowy,
  • zaprzestać korzystania z produktów posiadających w swoim składzie nikotynę. 

W tabletkach zawarto substancję czynną – cytozynę. Kluczowe jest to, abyś przestrzegał zaleceń wypisanych na opakowaniu lub ulotce. W razie wątpliwości skonsultuj swoją decyzję ze specjalistą. Jednocześnie nie zapomnij skorzystać z porównywarki cen w popularnych aptekach online. Taka usługa jest dostępna na niektórych serwisach internetowych, np. Gdziepolek.pl. 

Aktywność fizyczna wraz z terapią

Alternatywą dla tabletek antynikotynowych jest aktywność fizyczna, którą możesz połączyć z profesjonalną terapią. Podczas terapii skorzystasz ze wsparcia psychologicznego ze strony fachowców i poznasz osoby, które zmagają się z podobnym problemem. Będzie Ci raźniej i zwiększysz prawdopodobieństwo tego, że rzucanie palenia zakończy się wielkim sukcesem.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, wystarczy zaledwie 10-15 minut ćwiczeń na dzień. Dzięki temu zadbasz o uregulowanie ciśnienia krwi i pulsu. Dodatkowo zmniejszy się chęć na sięgnięcie po papierosa. Może to być bieganie, jazda na rowerze, zajęcia fitness czy też joga. Niektóre z ćwiczeń możesz wykonywać w warunkach domowych. 

Zioła receptą na sukces

Pomocne w rzucaniu palenia są również niektóre zioła. Oczywiście warto po nie sięgać z głową. Jeśli chodzi o najpopularniejsze zioła, które mogą wspomóc Twoją walkę z nałogiem nikotynowym będą to:

  • podbiał,
  • miodunka,
  • dziewanna,
  • lukrecja,
  • melisa,
  • kozłek lekarski.

Wymienione wyżej zioła działają uspokajająco, pomagają zapanować nad stresem i uczuciem niepokoju, a do tego przyspieszają rzucanie palenia. Sięgnięcie po nie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Wizyta u psychologa oraz dietetyka i plastry antynikotynowe

Nie powinieneś lekceważyć regularnych wizyt u psychologa oraz dietetyka. Pierwszy specjalista pomoże Ci uporać się z nadmiarem stresu, lęku i negatywnych emocji. Wskaże Ci sens realizowanej terapii i poprowadzi Cię do sukcesu. Dietetyk pełni nieocenioną rolę w ustaleniu prawidłowego planu żywieniowego, aby rzucenie palenia nie spowodowało u Ciebie przyrostu masy ciała.

Alternatywnym rozwiązaniem będą oczywiście dobrze znane i cenione plastry antynikotynowe, po które możesz sięgnąć w każdej dobrze zaopatrzonej aptece. Ich największym atutem jest to, że w stosunkowo krótkim czasie zwalczają uciążliwy głód nikotynowy. 

Materiał partnera